Zespół

 

  Zarząd Fundacji

Jędrzej Witkowski - Prezes Zarządu

Z CEO związany od 2005 roku. Przygodę z fundacją zaczynał jako wolontariusz i animator w programie Młodzi obywatele działają. Koordynował projekty z zakresu edukacji obywatelskiej i wyborczej, samorządności uczniowskiej oraz edukacji globalnej. Przez kilka lat kierował działem programów młodzieżowych, od 2013 członek zarządu CEO, od 2018 roku prezes zarządu. 

Doktor nauk społecznych (Uniwersytet SWPS) i absolwent stosunków międzynarodowych (Uniwersytet Warszawski)

Autor lub współautor materiałów edukacyjnych, kursów e-coachingowych, scenariuszy zajęć i podręczników (m.in. Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowejEdukacja globalna w szkoleCały świat w klasie, Przewodnik dla opiekunów samorządów uczniowskich, Młody obywatel).

Jako trener pracuje z nauczycielami, doradcami metodycznymi, wydawcami podręczników i przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Autor lub współautor kilku opracowań naukowych na temat edukacji globalnej i edukacji obywatelskiej.

Chce, aby CEO wspierało szkoły w tłumaczeniu młodym ludziom, jak funkcjonuje otaczający ich świat i jak zwykli ludzie mogą go zmieniać.

tel. (22) 875 85 40 wew. 126, e-mail: jedrzej.witkowski@ceo.org.pl

   

Agnieszka Brzezińska

Dyrektor ds. organizacyjnych

Nadzoruje pracę biura, IT i kadr. Z ngo związana od 2003 roku: najpierw jako wolontariuszka, a od 2007 - zawodowo. Współpracę z CEO zaczynała jako koordynatorka programu edukacji konsumenckiej. Szczególnie ważna jest dla niej ekologia i szacunek ludzi dla różnorodności świata. 

tel. (22) 875 85 40 wew. 121, e-mail: agnieszka.brzezinska@ceo.org.pl

   

Maciej Maksymów

Główny księgowy CEO

W CEO od 1997 r. Pracę etatową zaczynał jako kasjer w liczącej niespełna 10 osób fundacji. Rozliczał dotacje, zajmował się kadrami, pracował jako księgowy. Od roku 2013 pełni funkcję głównego księgowego.

tel. (22) 875 85 40 wew. 112, e-mail: maciej.maksymow@ceo.org.pl

  Fundatorzy

Jacek Strzemieczny

Współzałożyciel. Lider programu Szkoła Ucząca się (SUS), prowadzonego od 2000 roku przez CEO i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Doktor nauk pedagogicznych, trener i superwizor treningu grupowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP).  W latach 1980–89 kierował przedszkolem i Ośrodkiem Rozwoju Umiejętności Wychowawczych przy PTP. W latach 1989–1994 był dyrektorem Departamentu Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli w Ministerstwie Edukacji Narodowej i dyrektorem polsko-amerykańskiego programu Edukacja Obywatelska w Społeczeństwie Demokratycznym. Od 1996 r. członek międzynarodowego stowarzyszenia Ashoka International.

W 2002 r. na Światowym Forum Ekonomicznym nagrodzony przez Schwab Foundation for Social Entrepreneurship tytułem „Wybitny Innowator Społeczny". W 2006 r. został pierwszym laureatem Penn Kemble Award za wybitny wkład w edukację dla demokracji.

W 2011 odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitny wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce po 1989 r.

Wybrane publikacje i prezentacje

tel. (22) 875 85 40 wew. 107, e-mail: jacek.strzemieczny@ceo.org.pl

   

Alicja Pacewicz

Współzałożycielka. Pomysłodawczyni i liderka programu Szkoła z klasą, nominowanego w 2012 roku do nagrody UNESCO.

Opracowuje programy edukacyjne, podręczniki dla uczniów, scenariusze zajęć i poradniki dla nauczycieli, programy (m.in. „Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej”, „Szkoła z klasą 2.0”, „Ślady przeszłości”, „Młodzi Przedsiębiorczy”, „Młodzi Aktywiści Prezydencji”) oraz materiały szkoleniowe. Redaguje publikacje wydawane przez CEO. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i trenerów.

W 2011 odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitny wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce po 1989 r.

Wierzy w demokrację obywateli, mądrą edukację i siłę zdrowego rozsądku.

tel. (22) 659 62 03 wew. 115, e-mail: alicja.pacewicz@ceo.org.pl

   

 

Andrzej Szeniawski

   

Rada Fundacji

prof. Andrzej Janowski – przewodniczący

Andrzej Szeniawski

prof. Paweł Śpiewak 

Jacek Królikowski

  Dział Biuro

Agnieszka Brzezińska

Dyrektor ds. organizacyjnych

Nadzoruje pracę biura, IT i kadr. Z ngo związana od 2003 roku: najpierw jako wolontariuszka, a od 2007 - zawodowo. Współpracę z CEO zaczynała jako koordynatorka programu edukacji konsumenckiej. Szczególnie ważna jest dla niej ekologia i szacunek ludzi dla różnorodności świata. 

tel. (22) 875 85 40 wew. 121, e-mail: agnieszka.brzezinska@ceo.org.pl

  Pracownicy działu
 

Iwona Kalisz-Deorocka - iwona.kalisz-deorocka@ceo.org.pl  - tel. (22) 875 85 40 wew. 106

Justyna Chachuła - justyna.chachula@ceo.org.pl - tel. (22) 875 85 40 wew. 101

Marek Baranowski - marek.baranowski@ceo.org.pl  - tel. (22) 875 85 40 wew. 115

Stanisław Smólski - stanislaw.smolski@ceo.org.pl - tel. (22) 659 62 05 wew. 16

  Dział Księgowości i Finansów

Maciej Maksymów

Główny księgowy CEO

W CEO od 1997 r. Pracę etatową zaczynał jako kasjer w liczącej niespełna 10 osób fundacji. Rozliczał dotacje, zajmował się kadrami, pracował jako księgowy. Od roku 2013 pełni funkcję głównego księgowego.

tel. (22) 875 85 40 wew. 112, e-mail: maciej.maksymow@ceo.org.pl

  Pracownicy działu

tel. (22) 875 85 40

Anna Borys - anna.borys@ceo.org.pl - wew. 113

Anna Wróblewska - anna.wroblewska@ceo.org.pl - wew. 116

Dorota Głos - dorota.glos@ceo.org.pl - wew. 122

Edyta Kozłowska - edyta.kozlowska@ceo.org.pl - wew. 113

Renata Orlik-Brzozowska - renata.orlik-brzozowska@ceo.org.pl - wew. 120

Zuzanna Tarnowska - zuzanna.tarnowska@ceo.org.pl - wew. 113

  Dział Narzędzi Internetowych

Adam Krzysztoporski

Szef działu

W CEO od 2012 roku. Zaczynał od zarządzania kursami e-learningowymi w ramach projektu Aktywna Edukacja. Administruje CRM, przygotowuje raporty i analizy. Excel to jego codzienność. Od 2017 roku administruje serwisami i narzędziami CEO oraz kieruje pracami webmasterskimi i wdrożeniowymi.

tel. (22) 875 85 40 wew. 127, e-mail: adam.krzysztoporski@ceo.org.pl

  Pracownicy działu
 

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec - katarzyna.soltan@ceo.org.pl - tel. (22) 875 85 40 wew. 123

Andrzej Rybitwa - andrzej.rybitwa@ceo.org.pl

  Szkoła Ucząca Się

Marta Dobrzyńska

Dyrektor zarządzająca SUS

W CEO od 2010 roku - zaczynała jako koordynatorka projektu, w latach 2012-15 dyrektorka projektu Akademia Uczniowska, następnie dyrektorka zarządzająca programem Szkoła Ucząca Się. Wierzy, że WARTO rozmawiać, WSPÓLNIE poszukiwać rozwiązań i MOŻNA zmieniać szkoły tak, jak robimy to w SUS. 

tel. (22) 622 00 89 wew. 217, e-mail: marta.dobrzynska@ceo.org.pl

  Pracownicy działu
tel. (22) 622 00 89

Anna Dojer - Klub SUS i Laboratoria Praktyki Edukacyjnej - anna.dojer@ceo.org.pl - wew. 211

Iwona Kluge - Warsztaty Szkoły Uczącej Się dla rad pedagogicznych - iwona.kluge@ceo.org.pl - wew. 208

Mateusz Meyer - Całościowy Rozwój Szkoły, p. podstawowy (CRS1)  - mateusz.meyer@ceo.org.pl - wew. 220

Marta Żukowska - Całościowy Rozwój Szkoły, p. zaawansowany (CRS2) - marta.zukowska@ceo.org.pl - wew. 207

Dominik Pytlak - Nauczycielska Akademia Internetowa (NAI) - dominik.pytlak@ceo.org.pl - wew. 212

Sylwia Tłoczkowska-Daniszewska - OK zeszyt - sylwia.tloczkowska-daniszewska@ceo.org.pl - wew. 211

Anna Sokolnicka - projekt Asystent Szkoły - anna.sokolnicka@ceo.org.pl - wew. 219

Justyna Chachuła - projekt Asystent Szkoły - justyna.chachula@ceo.org.pl

Jolanta Grzebalska - jolanta.grzebalska@ceo.org.pl - wew. 217

  Dział Edukacji Globalnej i Ekologicznej

Elżbieta Krawczyk

Szefowa działu

Wspiera koordynatorki i koordynatorów w realizacji projektów z zakresu edukacji globalnej i ekologicznej. W CEO od 2013 roku, gdzie koordynowała m.in. projekty: "W świat z klasą" oraz "Rozmawiajmy o uchodźcach". Absolwentka arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim, międzynarodowej współpracy rozwojowej w Collegium Civitas oraz Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Tworzy i redaguje scenariusze zajęć oraz materiały edukacyjne; chętnie wypracowuje je wspólnie z nauczycielami i nauczycielkami, prowadząc warsztaty i spotkania grup roboczych.  

tel. (22) 825 05 50 wew. 213, e-mail: elzbieta.krawczyk@ceo.org.pl

  Pracowniczki działu

tel. (22) 825 05 50

Katarzyna Dzięciołowska - W świat z klasą - katarzyna.dzieciolowska@ceo.org.pl - wew. 234

Marta Kałużyńska - W świat z klasą - marta.kaluzynska@ceo.org.pl - wew. 208

Julia Godorowska - Rozmawiajmy o uchodźcach - julia.godorowska@ceo.org.pl - wew. 204

Marta Jackowska-Uwadizu - W świat z klasą / Weź oddech - marta.jackowska-uwadizu@ceo.org.pl - wew. 202

Hanna Zielińska - Girls into Global STEM - hanna.zielinska@ceo.org.pl - wew. 205

Urszula Bijoś - urszula.bijos@ceo.org.pl

  Dział Aktywności Społecznej

Michał Tragarz

Szef działu

Od 2008 roku w CEO zajmuje się programami wspierającymi samorządność uczniowską i szkolną demokrację (Szkoła Demokracji), koordynował również projekty realizowane przez CEO w Gruzji oraz Sejm Dzieci i Młodzieży w latach 2010-2015. Autor lub współautor materiałów edukacyjnych, scenariuszy zajęć i poradników (m.in. Szkoła demokracji. Praktyczny poradnik o współdecydowaniu w szkole; Samorząd uczniowski - poradnik dla opiekuna; Wybory do władz samorządu uczniowskiego). Najbardziej jednak lubi bezpośrednią pracę z uczniami i nauczycielami podczas różnego rodzaju treningów, warsztatów lub letnich szkół. Pasjonat rowerów - zarówno jako środka codziennego transportu w mieście jak i narzędzia do długodystansowych podóży po Polsce i Europie Wschodniej i Południowej. 

tel. (22) 825 05 50 wew. 220, e-mail: michal.tragarz@ceo.org.pl

  Pracownicy działu

tel. (22) 825 05 50

Anna Mitura - Młodzi w Akcji - anna.mitura@ceo.org.pl - wew. 203

Tomasz Piątek - Młodzi w Akcji - tomasz.piatek@ceo.org.pl - wew. 215

Anna Samel - Edukacja o Polityce - anna.samel@ceo.org.pl - wew. 210

Martyna Sędek - PoczytajMy - martyna.sedek@ceo.org.pl - wew. 209

Judyta Ziętkowska - Polityka Oświatowa Samorządu Terytorialnego - judyta.zietkowska@ceo.org.pl - wew. 220

Mateusz Wojcieszak - Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego - mateusz.wojecieszak@ceo.org.pl - wew. 216

Urszula Borkowska - Szkoła Demokracji - urszula.borkowska@ceo.org.pl - wew. 203

  Dział Kultura i Media

Katarzyna Grubek

Szefowa działu

Wspiera koordynatorki w realizacji projektów z zakresu edukacji kulturowej, medialnej i filmowej. W CEO od 2005 roku, gdzie koordynowała m.in. projekty: "Szkoła Marzeń" (jedna z koordynatorów), "Literacki atlas Polski", "Miłosz odNowa", "Kulthurra!", "Włącz się. Młodzi i media". 
Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Nauczycielskiego Kolegium Języka Francuskiego UW. Tworzy i redaguje scenariusze zajęć, materiały edukacyjne, programy szkoleń i kursów e-learningowych. Animatorka kultury i trenerka. Stypendystka Ministra Kultury.

tel. (22) 659 62 03 wew. 111, e-mail: katarzyna.grubek@ceo.org.pl

  Pracownicy działu
tel. (22) 659 62 03

Karolina Giedrys - Filmoteka Szkolna. Akcja! - karolina.giedrys@ceo.org.pl - wew. 113

Maja Dobiasz - Sztuka zaangażowania / Mind over Media Polska. Szkoła krytycznego myślenia - maja.dobiasz@ceo.org.pl - wew. 107

Malina Baranowska-Janusz - Soci@ll/Otwarta Szkoła / Szkoła Tolerancji / Rozwiążmy to razem - malina.janusz@ceo.org.pl - wew. 107

Małgorzata Leszko - Nagroda im. Ireny Sendlerowej / Kto na ochotnika / Rozwiążmy to razem / Soci@ll/Otwarta szkoła - malgorzata.leszko@ceo.org.pl - wew. 128

Maria Pawlak - Historionauci - maria.pawlak@ceo.org.pl - wew. 125

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec - Noc Bibliotek / DoMowy. Rodzinne historie o słowach - katarzyna.soltan@ceo.org.pl - wew. 125

  Dział Programów Obywatelskich i Ekonomicznych

Sylwia Żmijewska-Kwiręg

Szefowa działu

W CEO od 2001 roku. Wspiera koordynatorki i koordynatorów w realizacji projektów z zakresu edukacji ekonomicznej, europejskiej i wczesnoszkolnej. W dziale rozwija też programy kompleksowego wsparcia rozwoju szkół w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych u uczniów i uczennic oraz programu rozwoju szkolnego wolontariatu. Tworzy i redaguje programy nauczania, programy szkoleń i kursów e-learningowych; scenariusze zajęć oraz materiały edukacyjne; ćwiczy i trenuje kadrę pedagogiczną. Pełni także funkcję dyrektorki programowej w Fundacji Szkoła z klasą, rozwijając tam projekty edukacji wczesnoszkolnej.

Szczęśliwa żona i mama trójki dzieci. W wolnych chwilach słucha dobrej muzyki, ogląda seriale kryminalne (i nie tylko), odpoczywa na rowerze lub łyżwach oraz działa na rzecz lokalnej społeczności. 

tel. (22) 659 62 05 wew. 109, e-mail: sylwia.zmijewska-kwireg@ceo.org.pl

  Pracownicy działu
tel. (22) 659 62 05

Daria Żukowska - Nauczyciel/ka I klasa / Młodzi Przedsiębiorczy - daria.zukowska@ceo.org.pl - wew. 122

Magdalena Świderska - Młodzi Przedsiębiorczy / Europejski Uniwersytet Latający / PREF - malgorzata.swiderska@ceo.org.pl - wew. 105

Mateusz Konieczny - Dbam o przyszłość - mateusz.konieczny@ceo.org.pl - wew. 105

Urszula Bijoś - Solidarna Szkoła / TEVIP - urszula.bijos@ceo.org.pl - wew. 118

Katarzyna Czeczott - SENS - katarzyna.czeczott@ceo.org.pl - wew. 106

  Akademia Liderów Oświaty Szkoły Uczącej się

Małgorzata Stodulna

Szefowa działu

W CEO od sierpnia 2017 roku. Związana z sektorem organizacji pozarządowych od prawie 20 lat jako wolontariuszka i koordynatorka. Realizowała projekty edukacyjne, szkoleniowe i sieciujące adresowane m.in. do młodzieży. Wspiera koordynatorów działu ALO w ich codziennych zmaganiach z POWER-em. Wierzy w pomysłowość i wewnętrzną motywację osób pracujących w NGO.

tel. (22) 875 85 97 wew. 117, e-mail: malgorzata.stodulna@ceo.org.pl

  Pracownicy działu

tel. (22) 875 85 97

wew. 107

wew. 108

wew. 109

wew. 110

Agnieszka Świeczka - agnieszka.swieczka@ceo.org.pl

Aleksandra Tomaszewska - aleksandra.tomaszewska@ceo.org.pl

Maria Strzemieczna - maria.strzemieczna@ceo.org.pl

Mateusz Meyer - mateusz.meyer@ceo.org.pl

Monika Malesa - monika.malesa@ceo.org.pl

Rafał Auch-Szkoda - rafal.auch-szkoda@ceo.org.pl

Wioleta Dobosz-Leszczynska - wioleta.dobosz-leszczynska@ceo.org.pl