Dla samorządu terytorialnego

Dla Samorządu Terytorialnego

Partnerstwo w tworzeniu polityki oświatowej we współpracy z lokalną społecznością.

Od ponad 20 lat współpracujemy z samorządami w poprawie jakości polskiej oświaty i profesjonalizacji pracy szkół i nauczycieli.

Wiedząc o tym, jak ważne w oświacie jest planowanie, w programie Polityka Oświatowa Samorządu Terytorialnego wspieramy samorządy w tworzeniu lokalnych strategii oświatowych we współpracy z mieszkańcami. Wdrożyło ją już ponad 20 samorządów. Więcej informacji: politykaoswiatowa.ceo.org.pl

Co roku prowadzimy ponad 20 programów edukacyjnych dla szkół w całej Polsce zachęcając młodzież do podejmowania inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. Nasze aktualne propozycje programowe: ceo.org.pl/rekrutacja

W tej chwili szczególnie polecamy ogólnopolską akcję Noc Bibliotek 9 czerwca 2018, w roku 100-lecia niepodległości Polski odbywającą się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”: nocbibliotek.org oraz ofertę programu Weź Oddech, w którym angażujemy szkoły i społeczności lokalne do codziennego dbania o czyste powietrze w okolicy i walkę ze smogiem wezoddech.ceo.org.pl/oferta/samorzad.

Jako akredytowana Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli proponujemy ponad 30 tematów szkoleń wspierających efektywne nauczanie: https://pdn.ceo.org.pl/

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt:

Anna Samel

Centrum Edukacji Obywatelskiej

tel. +48 (22) 825 05 50 wew. 210

wspolpraca@ceo.org.pl 


Propozycje Programowe

Ogólnopolska akcja promująca czytanie i korzystanie z zasobów bibliotek. IV edycja odbędzie się 9 czerwca 2018 r. pod hasłem "RzeczpospoCzyta" w 100-lecie Niepodległości w ponad 1500 bibliotek w całej Polsce.

Logotyp Polityka Oświatowa Samorządu Terytorialnego  (POST)

Wiedząc o tym, jak ważne jest planowanie w oświacie, opracowaliśmy na potrzeby samorządów procedurę, w ramach której powstają wieloletnie plany oświatowe, włączające w ich tworzenie  mieszkańców danej gminy lub powiatu. Wdrożyliśmy ją w ponad 20 samorządach.

Logotyp Weź Oddech

Pokazujemy, jak uczniowie mogą przeciwdziałać niskiej emisji. Angażujemy szkoły i społeczności lokalne do codziennego dbania o czyste powietrze.